PROFAL-ը վերսկսել է մետաղապլաստե դռների և պատուհանների արտադրությունը
Ալյումինե դռների և պատուհանների հայկական առաջատար արտադրող PROFAL ընկերությունը վերսկսել է մետաղապլաստե դռների և պատուհանների արտադրությունը՝ հատուկ բազմաբնակարանային և հասարակական շինությունների համար։ Ընկերությունը ձեռք է բերել նորագույն սարքավորումներ արտադրության ընդլայնման նպատակով։
Մետաղապլաստե դռների և պատուհանների հումքը ներմուծվում է Եվրոպայից․ պատուհանների պրոֆիլները բելգիական ապրանքանիշի են, բռնակները՝ գերմանական, աքսեսուարները ևս եվրոպական բրենդներ են ներկայացնում։ PROFAL-ի գլխավոր տնօրեն Էդգար Ավետիսյանը նշել է, որ առաջիկայում ունեն խոշոր նախագծեր, որտեղ կօգտագործվեն մետաղապլաստե պրոֆիլներ:
«Այս պահին ունենք 18 շենքի պայմանագիր, որոնցում կտեղադրվեն PROFAL-ի մետաղապլաստե պատուհանները։ Մեր ինժեներներն աշխատել են, որպեսզի շուկայի ապրանքային այս սեգմենտում ևս բարձրակարգ արտադրանք առաջարկենք։ Դրանք արդյունավետ լուծում են բազմաբնակարան շենքերի, առևտրային ու արդյունաբերական շինությունների համար»,-ասել է Էդգար Ավետիսյանը։ PROFAL ընկերության մետաղապլաստե պրոֆիլների առաջին խմբաքանակը կուղղվի ML Mining խոշոր հանքարդյունաբերական, շինարարական և կառուցապատող ընկերության «Նոր Երևան» թաղամասի մասնաշենքերի ապակեպատմանը։ Չորս մասնաշենքերից բաղկացած թաղամասը գտնվում է Մալաթիա Սեբաստիա վարչական շրջանում՝ Առնո Բաբաջանյան 42/5 հասցեում։
«Կարևորվելով «Նոր Երևան» բնակելի համալիրում ՀՀ Կառավարության հետ համատեղ իրականացվող հանրային ծառայողներին մատչելի բնակարաններով ապահովման խոշոր քաղաքաշինական ծրագիրը՝ ML Mining-ը համալիրի պատուհանների արտադրությունն ու տեղադրումը պատվիրակել է ոլորտի առաջատար PROFAL ընկերությանը»,-նշել է ML Mining ընկերության գլխավոր տնօրեն Էդուարդ Մարգարյանը։
Սա ML Mining ընկերության հետ PROFAL-ի երկարաժամկետ համագործակցության մի մասն է։ Երկու ընկերությունները համագործակցության մեկնարկը տվել են «Այգիներ Պրեմիում», «Դալմա Հիլզ» և «Ադոնց Պրեմիում» նախագծերով, որոնք բազմաբնակարան պրեմիում դասի համալիրներ են։ PROFAL-ն այդ համալիրներում  իրականացնում է ալյումինե կոնստրուկցիաների պատրաստումն ու տեղադրումը, շենքերի ապակե երեսպատումը։
Ալյումինե դռների և պառուհանների առաջատար արտադրող PROFAL ընկերությունը, երկու տասնամյակից ավելի գործունեություն ծավալելով հայկական շուկայում, իրականացրել է ավելի քան 30․000 նախագիծ Հայաստանում և արտերկրում՝ համագործակցելով ավելի քան 10․000 տեղական և միջազգային գործընկերների հետ: Ընկերության արտադրանքն արտահանվում է ավելի քան յոթ երկրի շուկա՝ այդ թվում՝ ԱՄՆ, Ֆրանսիա, Նիդերլանդներ, Սաուդյան Արաբիա, Արաբական Միացյալ Էմիրություններ, Ռուսաստան և այլն։
Ընկերությունը հանդես է գալիս շարունակական ընդլայնման նախաձեռնություններով, որոնք ուղղված են ընկերության արտադրողականության ու հզորությունների ավելացմանը: PROFAL-ի աշխատակիցների թիվը շուրջ 500 է, որը տարեկան աճ է գրանցում։ Որպես հանքարդյունաբերության, կառուցապատման և շինարարության ոլորտներում գործունեություն ծավալող առաջատար ընկերություն՝ ML Mining-ը շարունակում է տնտեսության զարգացման, աշխատատեղերի ստեղծման և հզոր հայրենիք կերտելու իր առաքելությունը։ 2024 թվականին ML Mining ընկերության կառուցապատման ծրագրերի ընդհանուր մակերեսը գերազանցել է 2 մլն քմ-ը։
Այլ նորություններ
2024-06-21
PROFAL-ը ստանձնել է Մայամիում շքեղ բնակելի համալիրի ապակեպատման նախագիծը
PROFAL-ին է վստահվել ԱՄՆ Մայամի քաղաքում շքեղ բնակելի համալիրի ապակեպատումը: Մեր արտադրանքը հաջողությամբ հաղթահարել է Մայամի-Դեյդի փոթորիկներին դիմակայելու հավաստագրման գործընթացը՝ ևս մեկ անգամ վկայելով մեր ապակե պրոֆիլների ամրության ու բարձր որակի մասին:

PROFAL has resumed the production of metal-plastic doors and windows
PROFAL, the leading Armenian manufacturer of aluminum doors and windows, has resumed the production of metal-plastic doors and windows, especially for multi-apartment and public buildings. The company acquired the latest equipment in order to expand production.
The raw materials for metal-plastic doors and windows are imported from Europe. the window profiles are Belgian brand, the handles are German, and the accessories are European brands. Edgar Avetisyan, general director of PROFAL, noted that in the near future they have large projects where metal-plastic profiles will be used.
"At the moment, we have contracts for 18 buildings in which PROFAL metal-plastic windows will be installed. Our engineers have worked to offer high-quality products in this product segment of the market. They are an effective solution for apartment buildings, commercial and industrial buildings," said Edgar Avetisyan. The first batch of metal-plastic profiles of the PROFAL company will be used for the glazing of the buildings of the large mining, construction and development company ML Mining in the "New Yerevan" district. The district consisting of four buildings is located in Malatia Sebastia administrative district at 42/5 Arno Babajanyan.
"Regarding the major urban planning project of providing affordable housing to public servants in the "New Yerevan" residential complex, implemented jointly with the Government of the Republic of Armenia, ML Mining has delegated the production and installation of the complex's windows to PROFAL, the leading company in the field," said Eduard Margaryan, general director of the ML Mining company.
This is part of PROFAL's long-term cooperation with ML Mining company. The two companies started their cooperation with the "Gardens Premium", "Dalma Hills" and "Adonts Premium" projects, which are multi-apartment premium class complexes. PROFAL manufactures and installs aluminum constructions and glass cladding of buildings in these complexes.
PROFAL, a leading manufacturer of aluminum doors and shutters, has been operating in the Armenian market for more than two decades, has implemented more than 30,000 projects in Armenia and abroad, cooperating with more than 10,000 local and international partners. The company's products are exported to the markets of more than seven countries, including the USA, France, the Netherlands, Saudi Arabia, the United Arab Emirates, Russia, etc.
The company is engaged in continuous expansion initiatives aimed at increasing the company's productivity and capacity. The number of PROFAL employees is around 500, which is growing annually. As a leading mining, development and construction company, ML Mining continues its mission to develop the economy, create jobs and build a strong homeland. In 2024, the total area of ​​construction projects of ML Mining Company exceeded 2 million square meters.
Related news
2024-06-21
PROFAL Secures Major Glazing Project for Luxury Residential Complex in Miami
PROFAL has been entrusted with the glazing of a luxury residential complex in Miami, USA. Our products have successfully passed the Miami-Dade hurricane certification process, once again testifying to the strength and high quality of our glass profiles.